مقالات چاپ

آموزش چاپ سیلک روی نایلون و ساک دستی تبلیغاتی و مقوا و..

در ویدئوی زیر که توسط همکاران ما در شرکت تولید و چاپ تک پک تهیه شده است میتوانید نحوه ساخت شابلون چاپ سیلک و چاپ با دستگاه چاپ سیلک را ببینید

همچنین برای مشتریانی که دستگاه های چاپ سیلک اتوماتیک را از شرکت تک پک خریداری میکنند کارگاه آموزش چاپ سیلک یک روزه بصورت رایگان برگزار میشود

 

مواد لازم برای ساخت شابلون چاپ سیلک:

1.چهار چوب کلیشه

2.طوری یا مش چاپ سیلک شماره 120

3.لاک و داری حساس

4.لاک کش یا کاردک

5.سشوار

6.آب چسب

7.منگنه دستی یا بادی

8.میز نور

توضیحاتی دقیق تر در مورد ساخت شابلون و چاپ سیلک

سیلک:

پایه و اساس چاپ سیلک بر مبنای تور ابریشم بر روی قالب یا چهار چوب از جنس چوب یا فلز است که با داروی ژلاتین حساس به نور، آغشته شده و بعد از نور دهی شسته می شود و با رنگ روی اشیاء عمل چاپ انجام می شود، اما عملیاتی قبل از چاپ و در حین چاپ و بعد از چاپ باید انجام شود. در این جزوه به گونه ای مختصر آموزش سیلک تقدیم علاقه مندان می گردد؛ از لحاظ قیمت کار سیلک بسیار اقتصادی و با حد اقل سرمایه قابل فعالیت می باشد.اكثر مشاغل كه امروز وجود دارد شروع كار با چند ميليون تومان هزينه است اما براي چاپ سيلك با هزینه کمی امكان راه اندازي يك گارگاه وجود دارد مواد لازم تمام و كمال در ايران و تمامي شهرها يافت ميشود
فهرست :
1-
صفحه کار
2-
گیره
3-
میز کار
4-
قالب یا چهارچوب
5-
تور
6-
کاردک یااسکویجی
7-
دارو
8-
ریتاردر
9-
پاک کننده ها
10-
رنگ ها
11-
میز نور
12-
طرح
13-
خشک کن
14-
چاپ
15-
موارد کاربرد چاپ سیلک
16-
عيوب احتمالي در چاپ سيلك

1-صفحه کار:

یکی از مهمترین مشخصه صفحه کار در دستگاه چاپ سیلک صاف بودن صفحه می باشد. گودی یا برآمدگی صفحه باعث می شود که عمل چاپ بخوبی انجام نشود. جنس این صفحه تفاوتی ندارد اما در حال حاضر صفحات از نئوپان، MDF و صفحه آهنی ساخته می شود. ضخامت صفحات باید بگونه ای باشد که با فشار تغییری نکند و دقت شود که در طول کار اگر رنگی روی صفحه ریخته شد، سریع تر پاک شود . در کارهای حرفه ای تر ، صفحات را سوراخهای ریزی کرده و دستگاه مکش زیر صفحه نصب می کنند تا باعث شود کار به صفحه کاملاً بچسبد. اندازه صفحات به نوع چاپ بستگی دارد. معمولاً چاپ کاران ترجیح می دهند که صفحه کار وسیع و بزرگی داشته باشند تا در چاپ دچار کمبود نباشندو البته بسیاری از کارگاههای چاپ صفحه کار همان صفحه میز است که از لحاظ اقتصادی در اوایل فعالیت مفید است اما چند اشکال وجود دارد : اول آنکه در روی میز بتدریج رنگ و خراش و سایر مسائل باعث خرابی میز و خرابی چاپ خواهد شد پس توصیه می شود که صفحه کار با میز معمولی جدا باشد. اندازه فعلی 30×40 و 40×50 و 50×60 و همچنین 60×70 هستند البته برای کارهای طولی میزهایی می سازند که در طول 100×300 هم برای چاپ پارچه بهره می برند.

2-گیره و لولا:

روی صفحه کار گیره و لولا نقش مهمی دارد. بستن چهار چوب روی میز کار بوسیاه گیره انجام می گیرد. معمولاً چند پیچ نقش اصلی را دارند . گام پیچ تفاوت چندانی ندارد اما ضخامت پیچ معمولاً پیچ هشت یا ده می باشد اما تعداد پیچ بستگی به اندازه چهار چوب دارد. اکثر قالبها را می توان با دو پیچ بست. قد پیچ باید به اندازه ای باشد که بتواند چهار چوب را کاملاً سفت کند البته اگر زیر پیچ یک صفحه مثل تسمه فلزی بگذاریم تا روی چهار چوب اثر فشار پیچ چهار چوب را خراب نکند و البته بهتر است گیره از طرفین دارای پیچ تنظیم ارتفاع باشد تا بتوان اشیاء به ارتفاع مختلف را با یک دستگاه چاپ کرد.
اما اگر تنظيم ارتفاع نياز نباشد گيره را ميتوان بدون پيچ با لولاي ساده به صفحه كار نصب كرد البته پيشنهاد ميكنيم از سيستم دستگاه سيلك روشن بهره ببريد كه دستگاه از لحاظ ارتفاع قابل تنظيم است

3-میز کار:
در مشخصات میز کار، ارتفاع میز مهم است، ارتفاع میز به قد چاپ کار ارتباط مستقیم دارد، کوتاهی میز باعث خمیدگی کمر و کندی کار و بلندی میز باعث نرسیدن دست و خستگی می گردد. عرض و طول میز بستگی به شیئ مورد چاپ دارد. برای یک کار طولانی عریض باید یک میز بلند داشت اما برای یک سری کاری چاپ سی دی میز بلندی نیاز نیست. میز کار نباید پایه های نازکی داشته باشد و باید محکم و استوار باشد، نلغزد و نلرزد و ارتباط صفحه و پایه ها باید کاملاً محکم باشد. زمین که میز روی آن قرار می گیرد ، باید کاملاً صاف و تمیز باشد و نظافت میز و زمین ضروری است.

4- قالب:
0
قالب یا چهار چوب از جنس چوب یا فلز اکثراً آلومنیوم است. چند نکته در ساخت و استفاده چهار چوب مهم است، تیز نبودن لبه ها و پیچیدگی نداشتن چهار چوب مهم است. اندازه عرض و طول چهار چوب بستگی به طرح دارد و معمولاً قابل باید از هر طرف حداقل پنج سانت بزرگتر از طرح باشد. ضخامت قالب یک فرمول دارد که بستگی به عرض و طول دارد اما در کارگاههای سنتی معمولاً از قالبهای 4×4 – 3×5 و کمتر از 2×4 استفاده می شود. در هنگام ساخت قالب ، نحوه زبانه کردن بسیار مهم است
، گاهی تنها چوب را سر به سر میخ می کنند و این در طول زمان باعث پیچیدگی قالب می گردد. باید قالب نیم به نیم زبانه شود و اگر فلزی است باید جوش شود و بدون درز باشد که رنگ داخل قوطی نشود.
اگر از چوب ساخته می شود، بهتر است از چوب كاملا خشك و حداقل دوبار رنگ یا روغن شود تا مقاومت بهتری در برابر رطوبت بیاید.
نظافت قالب، اساسی و مهم است؛ حتماً بعد از اتمام عملیات چاپ باید قالب کاملاً شسته شود تا اثری از رنگ نماند و اگر چوب قالب قبلاً اشباع شده از روغن باشد، تمیز کردن آن راحت تر است.

5-تور

قطعه مادر در چاپ سیلک، تور ابریشمی است که بسته به نوع شیء مورد چاپ شماره های مختلف دارد و یک جدول علمی دارد اما در روش ساده تا شماره 50 برای چاپ پارچه استفاده می شود و از 50 تا 90 برای کارهای معمولی و از 90 تا 150 برای کارهای ظریف و از 150 تا 200 برای کارهای خیلی دقیق مثل چاپ مدارهای الکترونیکی استفاده می شود. نوع جنس تور ابریشم مهم است و بهترین تور در ایران ، تورهای سوئیسی است اما به علت قیمت بالا معمولاً از تورهای ایتالیا استفاده می گردد و اگر تعداد کار کم باشد تا چاپ کار تازه کار است، تور چینی بهترین تور تمرین است.
منفذدهای بسیار ریز داخل تور که برای عبور رنگ می باشد و در حین عمل چاپ و بعد از اتمام چاپ باید با ریتاردر و یا تینر فوری تمیز شود تا اثری از رنگ در منفذها نباشد. نحوه کشیدن تور روی قالب هر چند ساده است اما تمرین زیادی نیاز دارد . در کارگاههای حرفه ای ابزار مخصوصی برای کشش تور وجود دارد
اما در روش ساده با میخ ریز سیاه نقش کفاشی یا منگنه یک طرف تور روی قالب محکم می گردد ، بعد در زاویه 90 درجه، کاملاً کشیده و بتدریج روی قالب محکم می گردد و بعد مجدداً زاویه 90 درجه و در نهایت زاویه آخر بسیار مهم است چرا که کشیدگی تور در مرحله آخر ، نهایی میشود پس باید محکم تر تور کشیده شود بحدّی که با فشار دست نتوان تو را فرو برد و بعد روی میخ یا منگنه چسب زده می شود. از داخل قالب هم تور را به دیوارهای قالب با نوار چسب پهن می چسبانیم تا رنگ به زیر کار نفوذ نکند . در هنگام کا هرگز نباید شیئی تیز به تور بخورد اما اگر از نقطه ای از تور پارگی یافت شود می توان با چسب پهن ترمیم کرد اما استفاده برای چاپ نخواهد داشت.


6-
کاردک- اسکویجی

رای عمل چاپ می توانیم از هر وسیله ای استفاده کنیم اما کاردک استانداردهای خاصی دارد، هر شیئی یک کاردک مخصوص می طلبد،کاردک چاپ پارچه با چاپ مقوا و نایلکس از نظر زاویه لبه متفاوت است اما اکثر کارگاههای فعلی ما از کاردک لاستیکی و بندرت ژلاتینی استفاده می کنند. ضخامت کاردک باید به حدّی باشد که براحتی خم نشود اما نباید خشک و غیر قابل انعطاف باشد. کاردک نباید سوراخ یا بریدگی یا منفذی داشته باشد تا رنگ به آن نفوذ کند. کاردک باید در طول کار و بعد از اتمام چاپ کاملا، تمیز و شسته شود. کاردک نیز ساخت ایران و هم ساخت سایر کشورها وجود دارد . در کارهایی با عرض کم ، مشکل نوع کاردک زیاد نیست اما هرچه سطح چاپ بیشتر و وسیع تر باشد صافی لبه کاردک به مهارت بیشتر نیاز خواهد داشت. فشار کاردک به تور ، بستگی به نوع طرح و میزان رنگ و ضخامت خطوط طرح دارد

7- دارو

فرمول دارو حساس البته توصيه ساخت آنرا به دوستان ندارم فقط جهت اطلاع و افزايش دانش عرض شد
ژلاتين =88گرم
آب مقطر=538 گرم
آمونياكnh3= 9گرم
ضد كف=8 گرم
كاژلين(يك نوع چسب) = 88 گرم
آب = 270 گرم
بي كرمات پتاسيم Cr2O7K2))= 90گرم
جمع 1000گرم

شكل كشيدن دارو به تور
در كارگاههاي بزرگ دارو اسپري ميشود
ژلاتین خاص که با چند ماده دیگر در برابر نور حساس می گردد. پایه لاک حساس چاپ سیلک را ایجاد می کند . در بسته های تجاری موجود در بازار اکثراً شامل دو مواد بی کرومات و ژلاتین به مقدار یک به ده می باشد البته نحوه و مدت هم زدن و در تاریک خانه درست کردن دارو از موارد الزامی است . داروی ایجاد شده اگر نور نبیند تا 24 ساعت قابل استفاده است . برای هم زدن دو ماده فوق باید دقت شود تا ترکیب شیمیائی انجام شود. بعد از ساختن دارو در تاریکخانه با یک کاردک مثل کارت تلفن باطله سطح تور را باید یکنواخت آغشته نمود و البته از هر دو طرف توری و جهت کشیدن دارو روی شابلن باید یک طرف عمودی کشیده شود و در پشت کار افقی تا عمل یکنواختی کامل گردد. بعضی از اساتید قدیم وقتی یکبار دارو کشیده شد و با سشوار یا باد پنکه یا در هوای آزاد خشک شد، مجدداً دارو را با مقدار آب رقیق کرده و بار دیگر روی شابلن لایه بسیار نازکی می کشند تا منفذی احتمالی خالی از لاک وجود نداشته باشد. داروهای ایرانی جنس خوبی دارند و اکثراً چاپ کاران از آن راضی هستند اما در کارگاههای بزرگ اکثراً از داروهای خارجی استفاده می کنند زیرا بعد از پاک کردن اثر کمتری از طرح بجامی ماند البته باید دقت شود قبل از کشیدن دارو تور عاری از چربی ، گرد و غبار و هر نوع آلودگی باشد و بعد از پاک کردن تور هم باید از تور در برابر موارد فوق محافظت کرد و در محلی دور از خطر نگهداری کرد.

8 - ریتاردر:
ریتاردر نوعی شل کننده رنگ، ایجاد کننده چسبندگی رنگ به شیء و برای شستن تور استفاده می شود. بسیاری از کارگاههای سنتی از تینر فوری بجای ریتاردر استفاده می کنند . در چاپهای عادی این امر مشکلی ندارد اما در کارهای ظریف استفاده از ریتاردر مهم است مثلاً در هنگام استفاده از رنگ P.V.C و یا رنگ پلی اتیلن استفاده از ریتاردر در شل سازی رنگ ضروری است.

شكل شستشو
9-
پاك كننده ها

برای پاک کردن و سفید نمودن لاک از روی تور باید از محلول پاک کننده استفاده کرد اما در بسیاری از موارد از وایتکس و یا کلر بهره می برند که برای تور در طولانی مدت زیان آور است. تور بهتر است با پاک کننده های استاندارد شسته شود تا عمر طولانی تر و کیفیت بالاتری داشته باشد. این پاک کننده ها چند گونه دارند: یک نوع پودر است که 100 گرم در هفت لیتر آب مخلوط می گردد و یک نوع مایع است که یک کیلو 50 لیتر آب مخلوط می گردد. شاید قیمت وایتکس به ظاهر مناسب باشد اما با توجه به قیمت بالای تور استفاده از این پاک کننده ها توصیه می شود زیرا کاملاً لاک را از تو پاک می کند و مقاومت و کیفیت تور را هم حفظ می کند.

10- رنگ ها:
تنوع رنگها بسیار زیاد است:
الف: رنگ روغنی معمولی که با تینر یا بنزین رقیق می شود برای کارهای ساده و معمولی استفاده می شود. استفاده از ریتاردر در رنگ روغنی باعث چسبندگی بیشتر کار می شود اما خشک شدن این رنگ طولانی و یا نیاز به خشک کن دارد.
ب: رنگ پلی اتیلن که با تینر و ترجیحاً با ریتاردر رقیق می شود . کیفیت متوسطی دارد ، سریع تر خشک می شود و چسبندگی متوسطی دارد که از رنگ روغنی بهتر است .
ج: رنگPVC که با ریتاردر رقیق می شود و کیفیت خوبی دارد و خیلی زود خشک می شود . رنگ پلی اتیلن و PVC دارای بیس رنگی هستند که با جوهرهای رنگی مختلف رنگ می پذیرد و تنوع آن زیاد است.
د: رنگ پیگمنت: برای چاپ پارچه استفاده می شود و دارای بیس و خمیر رنگ بوده و کیفیت مناسبی برای چاپ پارچه دارد.
ه: رنگ اورنیت: برای چاپ پارچه استفاده می شود و دارای بیس و خمیر رنگ بوده و کیفیتی خاص و برجسته روی پارچه ها می گذارد.
و: رنگ آب شور برای چاپ کارتن و مقوا استفاده می شود.
ز: رنگ پلاستیک قابل شستشو برای پارچه استفاده می شود و ارزان تر از سایر رنگها است.
ح:رنگ پخت بالا: برای رنگ روی کاغذ گل چینی و گل ملامین کاربرد دارد و قیمت بالایی داشته و برگهایی مخصوص به خود دراد.
ط: رنگ ترانس فر یا برگردان که روی کاغذ معمولی چاپ می شود و با حرارت و پرس داغ روی لباس عمل چاپ انجام می شود.
ی:پودر در رنگهاي مختلف كه با خمير مخصوي مخلوط شده و با آب حل ميشود و براي چاپ اسكرچ استفاده ميشود
البته از انواع مركب نيز ميتوان بهره برد
حلال ها شامل آب براي رنگهاي پلاستيك و براي ساير رنگ ها از ريتاردر – تينر – بنزين – نفت و حلال ويژه 410 شركت نفت استفاده ميشود
فرمول ساخت تينر فوري معمولي
حلال ويژه يا حلال 410
استون
بوتيل استات
متانول
ايزوپروپيل الكل

11- میزنور:
برای چاپ طرح روی شابلن از میز تور استفاده می شود . در میز تور از چند(معمولا از دو تا پنج ) لامپ مهتابی و یا لامپهای مخصوص استفاده می شود . عرض و طول میز هر چه بیشتر باشد بهتر است چرا که در چاپ طرحهای بزرگ مشکلی نداشته باشیم. ارتفاع میز از سطح لامپ تا شیشه روی میز بین 20 الی 30 سانتی متر بوده و مدت نور دهی بین 5 تا 10 دقیقه بستگی به فاصله ، ضخامت طرح، حرارت محیط و ضخامت دارد . در زمانی که طرح روی شیشه میز نور قرار گرفت و شابلن روی طرح گذاشته شد، روی طرح را با پارچه مشکی پوشانده و یک جسم مسطح داخل قالب روی پارچه گذاشته و با وزنه ای مثل یک ظرف آب چهار لیتری روی کار گذاشته تا طرح به شیشه میز نور کاملاً چسبیده باشد و بعد از نور دهی شابلن با آب نیم گرم بدون فشار شسته می شود و بعد خشک می شود و اگر طرح مشکی داشت، لازم است در بعضی نقاط مقداری دارو کشیده و نور دهی انجام و مجدداً شسته و خشک گردد و البته این عملیات باید در یک تاریکخانه انجام شودذ و این تاریکخانه می تواند یک انبار باشد که مخل ورود نور با پارچه یا کارتن یا هر وسیله ای بسته باشد.

12- طرح:
عكس ترام داده شده

روش ترام در فتو شاب= image-mode-gryscale-ok
Image-mode-bitmap-output300-method-use=halftonescreen-frequency80angle45shape=square
طرح را می توان روی طلق شفاف یا فیلمیا کاغذ معمولی چاپ کرد اما شفافیت طرح در نقاطی که قرار است نور از آن عبور کند خیلی مهم است و مشکی بودن خطوطی که قرار است نور از آن عبور نکند، مهمتر است. در کارگاههای حرفه ای از فیلم های مخصوص استفاده می شود اما در اکثر کارگاههای سنتی از کاغذ کالک بعنوان فیلم طرح بهره می برند البته می توان از برش کاغذ مشکی به شکل طرح مورد نظر نیز بعنوان فیلم استفاده کرد . در طرحهای جدید که از عکس ، منظره و البسه و اشخاص استفاده می شود مثل فتوشاپ، به عکس قوام وارد شده و عکس دارای منفذهای بسیار ریزی برای عبور رنگ می گردد البته روی طرح باید در چهار گوشه آن علامت + گذاشت تا با قرار گرفتن روی شابلن با علامت + روی طرح تطبیق داده شود و از حرکت طرح و جابجائی ناخواسته جلوگیری شده و اگر قرار به چاپ چند رنگ باشد ابتدا باید تمام صفحات طرح در چهار گوشه این علائم را به یک نحو داشته باشد و برای هر رنگ یک طرح و یک شابلن مورد نیاز است.

13- خشك كن
براي خشك كردن يكي از راهها استفاده از طناب و گيره لباس است يا استفاده از يك قفسه براي خشك كردن و راه ديگر ايجاد محيط گرم توسط هيتر يا سشوار و هر وسيله گرما زا است اما اگر امكان محيط خشك كن را نداريد از رنگهاي زود بازده مثل رنگ pvcاستفاده كنيد و يا رنگ پلي اتيلن


14-
چاپ:
بعد از انجام موارد گذشته به عمل چاپ می رسیم: شیء مورد نظر را روی صفحه دستگاه می گذاریم البته باید بدانیم اگر تعداد کار زیاد است و محل چاپ باید دقیقاً در یک نقطه خاص باشد، باید روی میز کار شابلن هایی گذاشت تا تمام اشیاء در یک محل قرار گیرد ؛ بطور مثال وقتی قصد چاپCD را داریم یک شکل نیم دایره به قطرهای آن روی میز می چسبانیم که با طرح و CD مطابق بوده و حرکت نکند و یا هر شیئِ دیگر تفاوتی ندارد . بعد شابلن را روی آن گذاشته و البته باید چند میلیمتر با شیء فاصله داشته باشد تا با فشار کاردک رنگ داخل چار چوب روی شیء را چاپ کند و البته در طول عملیات چاپ باید تور همیشه تمیز شود، میز رنگی نشود، زیر توری رنگی نباشد و ضخامت تور با نوع شیء مورد نظر هماهنگ باشد و بعد از عمل چاپ ، چنانچه به شابلن و طرح روی آن برای چاپ دفعات آینده نیاز باشد فقط با ریتاردر تمیز و بعد با اب شسته و خشک شده و در محل مناسب قرار می گیرد. برای عزیران تازه کار توصیه می کنم روی دهها روزنامه باطله ، دهها طرح را چاپ کنند تا مهارت لازمه را بدست آورند . برای چاپ حروف نازک و حروف و ارقام ریز، ممارست زیادی لازم است و نکته مهم دیگر تمیز بودن اشیاء در هنگام کار چاپ است، مثلاً اگر روی نایلکس را با پارچه بنزینی تمیز کنیم خیلی چاپ بهتری می گیرد .

15- خشک کن:
بعد از عمل چاپ، برای بسیاری از اشیاء ، محلی برای خشک کردن باید وجود داشته باشد. در کارگاههای سنتی از طناب و گیره لباس برای آویزان کردن اشیاء و خشک کردن بهره می گیرند اما در کارگاههای حرفه ای تر قفسه ای برای خشک کردن استفاده می شود و یا از هیتر حرارتی بهره می گیرند و یا با استفاده از رنگ PVC زمان خشک کردن را به حداقل می رسانند.

 16- موارد کاربرد چاپ سیلک:
1-
نایلکس و نایلون
2- CD- DVB
3-
دفتر تلفن
4-
سر رسید
5-
تقویم دیواری
6-
چرم
7-
مقوا
8-
ورقی
9-
آینه
10-
شیشه
11-
کفش
12-
کیف
13-
جعبه شیرینی
14-
جعبه کفش
15-
جعبه های مختلف از جنس کارتن
16-
تابلوهای هنری
17-
تابلوهای صنعتی
18-
تابلوهای اطلاع رسانی
19-
اشیاء تبلیغاتی مثل ساعت و خودکار
20-
گونی
21-
پارچه
22-
البسه


بعضي اشكال چاپ شده با چاپ سيلك


17-
عيوب احتمالي در چاپ سيلك

1-
گاهي رنگ مداوم در توري پر ميشود لول بايد رنگ را بيشتر با حلال مخلوط كرد بعد نظافت تور بعد از چند چاپ لازم است
2-
مواقعي هنگاه شستن دارو بعد از نور دادن دارو بيش از حد پاك ميشود اول احتمال زمان نور دهي كم بوده و ديگر دو مواد دارو خوب تركيب نشده و ديگر آنكه مقدار تركيب مناسب نبوده و احتمال فاصله زياد لامپ با طرح وجود دارد
3-
گاهي بعد از نور دهي دارو كه بايد پاك شود پوب پاك نمي شود احتمال مدت نور دهي زياد وجود دارد و تركيب زيادي داروها و بعد فاصله لامپ با طرح وجود دارد
4-
در چاپ مواردي هست كه رنگ خوب پخش نمي شود اول بايد لبه كاردتك كنترل شوذ كه كاملا صاف باشد و بعد فشار يكنواخت به هنگام چاپ رعايت شود شماره تور كم شود
5-
گاه رنگ زيادي پخش ميشود بايد اول زير تور مداوم تميز شود بعد رنگ غليظ تر باشد و احتمال اشتباه در نصب توري شماره كم وحود دارد شماره تري بالا منفذ ريزتري دارد و فاصله شابلن با صفحه تنظيم شود كمي فاصله را بيشتر كنيد
6 –
تميزي شيشه ميز نور بسيار مهم است در اثر كثيفي شيشه عيوب زيادي در چاپ بوجود ميايد
7-
تميزي اشيا نيز براي چاپ ضروري است چربي و غبار و گونه مانع براي چاپ كار را خراب ميكند
8-
استفاده كم يا زياد از حلال باعث مشكلات زيادي ميشود زنگ بايد مدت زيادي با حلال كامل تركيب شود
9-
دارو بعد از تركيب با مواد جهت نور دهي بايد در محيط تاريك باشد در غير اين صورت باعث اختلال در چاپ ميشود .

هدایای تبلیغاتی برای واحدهای تجاری

هدایای تبلیغاتی زمان زیادی است که یکی از راه های جذب مشتری در بازار ایران بوده است. این هدایای تبلیغاتی بیشتر توسط کارفرمایان به کارکنان و یا مردم عادی داده شده است. شما می توانید با این هدایا براحتی برای خود و برند و تولیدات خود بازاریابی نمایید.

مثلا می توان سر رسیدهایی که هدیه داده می شوند را به عنوان یک نمونه از این هدایای تبلیغاتی توصیف کرد. هرچند این هدیه های تبلیغاتی صرفا منحصر به سررسیدهای تبلیغاتی نمی شود و گسترده ی زیادی را شامل می شود. در این مقاله قصد داریم به انواع هدیه های تبلیغاتی بپردازیم.

ساک دستی های تبلیغاتی

دوخت ساک دستی پارچه ایبعوان یکی از هدایای تبلیغاتی مناسب که جهت حمل کالا کالا به کار میرود و همانند یک بیلبورد متحرک برای صاحبان مشاغل به حساب می آید. ساک دستی تبلیغاتی به دلیل عمر بالاتر نسبت به نایلون و نایلکس و استفاده چندین باره از آن هم از لحاظ تبلیغاتی که روی آن چاپ شده است و هم از لحاظ محیط زیستی از که مصرف نایلون های دور انداز را کاهش میدهد از اهمیت ویژه ای در جامعه صنعتی امروز به شمار میرود . این گونه بگ های پارچه ای در سایز های مختلف و در رنگبندی های متنوع در مدل های خاص تولید میشوند که هرکدام ازین موارد میتواند روی قیمت ساک دستی تاثیر گذار باشد.

کتب نفیس
سررسید های تبلیغاتی با کتب نفیس متفاوت هستند. شما می توانید با هدیه کتاب های نفیس به مشتریان خود همواره یک تبلیغ دائمی برای برند تجاری خود کرده باشید. این کتب های تبلیغاتی طولانی ترین عمر را در بین هدایای تبلیغاتی دارند که باعث می شود برای شرکت هایی که دوره فعالیت طولانی دارند از همه نظر مناسب باشد.

برای دریافت مشاوره و خرید هدایای تبلیغاتی از سایت تک پک دیدن فرمائید


خودکار تبلیغاتی
خودکارهای تبلیغاتی همواره یکی از محصولاتی بوده اند که مورد توجه آموزشگاه ها و سایر واحد تجاری قرار داشته اند. کمتر کسی در ایران وجود دارد که تا بحال از خودکارهای تبلیغاتی استفاده نکرده باشد. اگرچه این محصولات فقط بصورت فردی، تبلیغات برند واحد تجاری را انجام می دهند اما به دلیل هزینه بسیار پایین نسبت به سایر هدایای تبلیغاتی از محبوبیت بسیاری در میان شرکت های تبلیغاتی برخوردار هستند.


ساعت تبلیغاتی
گاهی در منازل مشاهده کرده ام که ساعت هایی وجود دارد که در وسط آن نقش ها و تبلیغاتی به تصویر کشیده شده است. این ساعت ها از نظر محل های تبلیغاتی و هدایای تبلیغاتی از جایگاه ویژه ای برخودار است. این هدایا طول عمر زیادی دارند و می توانند به عنوان یک هدیه مناسب که جنبه تبلیغی خوبی هم دارد در اختیار مردم و بازارهای هدف شغلی قرار داده شود.


انواع لیوان های تبلیغاتی
بارها مشاده کرده اید که لیوان هایی که اشکال مختلفی بر روی آنان نقش بسته است در کافی شاپ ها و سایر مکان هایی که افراد زیادی در آنها تردد می کنند وجود دارد. این لیوان ها مانند یک تابلو بیلبورد سیار می باشند که به راحتی قابل انتقال بوده و با تبلیغاتی که بر روی آنان نقش بسته است براحتی می توانند معرف برند ما باشد.


آفتابگیرهای تبلیغاتی برای ماشین
یکی دیگر از بهترین هدایای تبلیغاتی آفتابگیرهای خودروها می باشند. این هدایای تبلیغاتی بسیار مورد توجه رانندگان می باشد. شما می توانید با هزینه ای بسیار کم این هدایای تبلیغاتی را سفارش دهید. بخصوص در فصل تابستان که رانندگان خودروها از آفتابگیرها استفاده می نمایند می توان از آنها به عنوان کاتالوگ های تبلیغاتی برای معرفی برند خود استفاده نمود. این هدیه می تواند یک تابلو تبلیغاتی مناسب برای برند شما باشد.

کلاه تبلیغاتی
یکی دیگر از هدایای تبلیغاتی که جدیدا در بین کارفرمایان باب شده است استفاده از کلاه های تبلیغاتی می باشد. همانطور که میدانید دنیای مد همواره یکی از محیط هایی بوده است که مورد توجه مردم قرار داشته است و همواره از درآمد خوبی برای تاجران برخودار بوده است. یکی از بهترین و کارامدترین محصولات تبلیغاتی، کلاه های تبلیغاتی می باشد. این کلاه ها مانند یک پوشاک مد روز می توانند مورد استفاده قرار گیرند.
این هدایای تبلیغاتی سبب می شود که هر فرد مانند یک مدیر فروش محصول تبلیغاتی برای شرکت و واحد تجاری ما عمل نماید. با این کار می توانیم با هزینه ای بسیار کم، تبلیغاتی با بهره وری بسیار بالا بدست اوریم.

دلیل استفاده از کیسه های تبلیغاتی در زندگی روزمره ما - چاپ ساک دستی

امروزه ازدیاد جمعیت باعث فشار منابع شده و مردم به بازیافت منابع امروزه بیشتر توجه نشان می دهندکیسه های تبلیغاتی وسیله مهم و کاربردی برای کارهای روزمره به شمار می رود که به علت آسان شدن حمل و نقل کالاها با استقبال بسیار زیادی از جانب مردم روبرو شده است. برای نگهداری و حفاظت از محیط زیست می توان از کیسه های تبلیغاتی که محصولی با قابلیت بازیافت، با ماندگاری بالا و سخت در عین حال داراری ظاهری زیبا، قابلیت استفاده مجدد،قابل شستشو،امکان چاپ تبلیغات بر روی آن، مناسب برای هر شرکت، هر ارگان و صنعت به عنوان تبلیغات و یا هدایا می باشد استفاده کرد.این کیسه های تبلیغاتی نوع آوری های زیست محیطی و نو آوری سازگار با محیط زیست به شمار می روند.

ساختار کیسه های تبلیغاتی :

کیسه های تبلیغاتی با استفاده از تراشه های پلیمری بالاو فیبر یا فیبرهای کوتاه برای تولید محصولات فیبر دار با ساختار نرم، مسطح و تنفس ساخته شده.ساختار کیسه های تبلیغاتی از مواد خام پلی پروپیلن می باشند اما ساختار مواد اولیه کیسه های پلاستیکی پلی اتیلن هستند، هرچند نام دو ماده مشابه هم می باشد، اما در واقعیت علمی ساختار شیمیایی بسیار متفاوتی با هم دارند.ثبات ساختمان شیمیایی پلی اتیلن بسیار قوی تر است و پروسه ازبین رفتن ان بسیار سخت و زمان بر است، با این وجود کیسه های پلاستیکی برای شکستن 300 سال زمان نیاز دارند. اما ساختمان شیمیایی پلی پروپیلن قوی نبوده،و ساختار آن دارای زنجیره مولکولی است که شکستن آن به سادگی ممکن می شود، که می تواند به طور مفید و موثری تجزیه شود، و به صورت غیر سمی دوباره به چرخه زیست محیطی بعدی وارد شود، کیسه های تبلیغاتی می تواند نهایتا در 90 روز به صورت کامل تجزیه شود.

صنعت بافت کیسه های تبلیغاتی :

این گونه پارچه های غیر پارچه ای نیازی به فرایند نساجی و بافندگی ندارند و مثل پارچه های غیر پارچه ای ساخته خواهند شد که همچنین با عنوان غیر بافته شده شناخته می شوند.
به عبارت ساده تر اگر بگوییم پارچه های بافته شده مورد شناخت ما با یک نخ بافت می شوند ، در صورتی که فیبر به طور مستقیم از طریق روش های فیزیکی پیوند بین هم ایجاد پارچه های نبافته میکند در واقع ساختار متفاوتی با پارچه های موجود در نساجی ها دارد.

مقرون به صرفه بودن کیسه های پارچه اسپان باند :

کیسه های غیر بافته شده و پارچه ای اسپان باند دارای صرفه اقتصادی بیشتری می باشد و مناسب برای انواع فعالیت های تجاری و نمایشگاه های نمایشگاه، شرکت ها و موسسات، چای کیسه ای ، لباس های یک بار مصرف بیمارستانی، زیر انداز، هدایای تبلیغاتی و ... ایده آل است.

امروزه کیسه های پلاستیکی در حال خارج شدن از بازار بسته بندی هستند و کیسه های قابل استفاده مجدد پارچه ای جایگزین آنها می شوند. کیسه های پارچه ای اسپان باند در مقایسه با کیسه های پلاستیکی دارای تنوع رنگی و سایز بالاتری هستند همچنین چاپ انواع الگو و تبلیغات در رنگ ها و طرح های مختلف بر روی انها قابل اجرا می باشد، با استفاده از تکرار، اینگونه تبلیغات باصرفه تر و کم هزینه تر از کیسه های پلاستیکی بوده زیرا ماندگار است و مدت زمان زیادی توسط مشتری قابل استفاده می باشد و استفاده مداوم مشتری ازین ساک دستی ها به منزله تبلیغات گسترده تر در بازه زمانی بیشتر و بدون هزینه اضافی دیگر برای کمپانی تبلیغ کننده میباشد.

مقاومت ساک دستی های پارچه ای خرید نسبت به کیسه های پلاستیک:

بسیار دیده می شود که برای صرفه جویی در هزینه ها از کیسه های پلاستیکی استفاده می شود حال آنکه پلاستیک آسیب های جدی به محیط زیست و همچنین سلامتی بشر وارد میکند.این نوع کیسه های پلاستیکی عموما از چیپس های پلاستیکی درجه سوم و چهارم تولید می شوند. همچنین نوع ارزان این کیسه های پلاستیکی نازک بوده و مقاومت زیادی برای حمل و نقل کالاهای سنگین ندارند ازین رو برای تقویت مقاومت آن نیازمند هزینه ای بالاتر می باشد. اما در مقایسه با کیسه های پلاستیکی ساک دستی پارچه ای خرید ، انقلابی در صنعت تبلیغات ایجاد کرده ،این نوع کیسه خرید غیر بافته شده، دارای قدرت کشش بالا می باشد که به راحتی و بدون پاره شدن وزن های بالا را تحمل میکند. کیسه های پارچه ای غیر بافته شده خاصیت ضد آب دارد عمر مفید آن بسیار بالا است اما ممکن است هزینه یک واحد ساک دستی پارچه ای از کیسه پلاستیکی بیشتر باشد که با توجه به طول عمر تبلیغاتی آن کاملا مقرون به صرفه است.

( ساک خرید غیر بافته شده یا پارچه سوزنی ارزش بیشتری برای محیط زیست و مردم دارد )

در این سال های اخیر به دلیل هجوم بی رویه‌ی انسان برای بهره برداری کردن از منابع طبیعی و نیز تولید کردن محصولاتی که وارد شدن آنها به طبیعت باعث آلوده شدن عناصر اصلی زمین یعنی آب، خاک و هوا گشته این نگرانی ایجاد شد که بشر با دست های خود در حال نابود کردن تنها زیستگاه بشریت است. تعداد بسیار زیادی از فعالان عرصه محیط زیست همواره در تلاش هستند تا به ملت ها و دولت ها این نکته را بارها و بارها یادآوری کنند که اگر ما خواستار زندگی بر روی سیاره‌ای با آب آشامیدنی سالم و هوایی تمیز با تنوع گیاهان و جانوران هستیم باید تمام تلاشمان را به کار ببندیم تا از سلامت زمین محافظت کنیم.جمله "دوستدار محیط زیست بودن" نباید فقط یک شعار باقی بماند.در این راستا روش های زندگی‌مان باید به جهتی تغییر کند که در نتیجه آن زمین و محیط زیستمان کمترین آسیب را ببیند.

نقش قابل توجه کیسه های تبلیغاتی پارچه ای در حفاظت از محیط زیست :

امروزه کمتر کسی را میبینید که دغدغه محیط زیست را نداشته باشد. انجمن های محیط زیستی مختلف از شرکتهای تولید کننده میخواهند که از تهیه کیسه های نایلونی وساک دستیهای کاغذی و سررسید خودداری کنند.زیرا که این مدل هدیه های تبلیغاتی زیان زیادی به محیط زیست وارد میکنند.

استفاده کردن از کیسه های پارچه ای غیر بافته شده یا پارچه های اسپان باند به خاطر ارزش بالای محافظت از محیط زیست، می تواند تصویر شرکت شما را به عنوان یک دوست دار محیط زیست معرفی کند و تاثیر آن را به روی مردم و مشتریان شما منعکس کند. با این تفاسیر ارزش بالقوه بالایی دارد و در فرهنگسازی کمک شایانی میکند.

ما با دوست داران محیط زیست دوست هستیم و از شما نیز دعوت میکنیم در این فرهنگسازی با ما همراه شوید. شرکت تک پک در راستای تحقق این اهداف کیسه های پارچه ای با کیفیت و باصرفه ای برای عرضه به مشتریان گرامی تولید میکند. این ساک دستی های پارچه ای دارای رنگبندی بسیار بالایی بوده و در سایزها و مدل های متنوع قابل سفارش می باشد. همچنین می توانید برای چاپ لوگوهای کمپانی خود بر روی ساک دستی پارچه ای تبلیغاتی از تنوع زیاد رنگ های ساده و خاص چاپ ما بهره مند شوید.

شرکت تک پک مفتخر است که تمامی پرسنل آن متعهد هستند تا تمام تلاش خود را برای رضایتمندی هرچه بیشتر مشتریان به کار ببندند تا قدمی هرچند کوچک در کنار شما عزیزان برای محیط زیستی سالم تر و زمینی پاک تر بردارند.

 

همواره به یاد داشته باشیم که زمین تنها محل زندگی ما انسانها نیست پس شایسته نیست که در جهت رفاه و اسایش زندگی خودمان، مرگ و نابودی زندگی دیگر موجودات را رقم بزنیم.

روابط عمومی شرکت تک پک :

09120721544

 

Top