Skip to main content

مرجع ابزارهای چاپ و تبلیغات در ایران

چگونه شغل انتخاب کنیم و در آن موفق باشیم! تجربه های کاربردی و تضمینی پیشنهاد شغلی

 دوستان عزیز شما تجربه راه اندازی چند کسب و کار رو دارید؟ بطور حتم تعداد زیادی از ما کسب و کار و شغل هایی رو راه اندازی کردیم و نتونستیم توش موفق بشیم یا مدتی بعد دلسرد شدیم و این دلسردی موجب این شد که اون کسب و کار رو تعطیل کنیم و یا هنوز بصورت ضعیف و بقولی آب باریکه ای که هست داریم ازش استفاده میکنیم

چرا اینطور میشه؟آسیب های شکست شغلی چیه ؟ چطور میتونیم هر شغلی رو رشد بدیم و درآمد زیادی ازش کسب کنیم؟ چیکار میتونیم کنیم که انگیزمون افت نکنه ؟

مطمئنا دلایل زیادی میتونه وجود داشته باشه که به دو قسمت عمده تقسیم میشن.

اول: انتخاب نادرست و جوگیرانه و بدون تحلیل(که حق میدم به همه دوستان تو این شرایط بد اقتصادی که هرایده ای رویا تو ذهن آدم میاره و جوی ایجاد میکنه که قدرت تحلیل رو از آدم میگیره چون همه احتیاج فوری به درآمد و شغل دارن و دوست دارن زودتر به پول و نتیجه برسند)

دوم: "ثابت قدم نبودن" و "تلاش کم" و "درست نبودن شیوه های تبلیغ کار و جلب توجه مشتری بصورتی" که جامعه امروز طلب میکنه

چطور عمل کنیم که موفق باشیم؟ راه حل چیه؟

خب ، حالا میخوایم دو مورد بالا رو با هم آنالیز کنیم و نکات کلیدی و مهم رو برای تصمیم گیری مناسب برای راه اندازی کسب و کار رو بیان کنیم. میتونم به شما اطمینان بدم که اگه همین الان گوشی همراهتون رو بردارید و نکات زیر رو یادداشت کنید و با جدیت انجام بدید تو مراحل راه اندازی شغلتون درصد خیلی بالایی به موفقیت شغلی نزدیک میشید و من رو هم از دعای خیرتون محروم نمیکنید.

پیشنهاد شغلی

هفت مورد برای انتخاب صحیح عنوان شغل:

1.علاقه شخصی به شغل:

یکی از مهمترین مسائل برای انتخاب شغل اینه که با روحیات شما سازگار باشه. شاید بگید تو این وضعیت این جمله خیلی کلیشه ای هست.ولی خیلی از افراد هستند که تو شغلشون موفق هستن نسبتا و درآمد کافی دارند ولی بعد مدتی ترجیه میدن ادامه ندن شغلشون رو.چون علاقه ذاتی به شغلشون ندارند هر لحظه فکر میکنن حتما مشاغل دیگه بهتر براشون جواب میده و این باعث میشه نتونن مدت زیادی دوام بیارن تو کارشون. تجربه شخصی خودم تو این مورد این بوده که سالها پیش بعنوان اولین شغلم تصمیم به افتتاح فروشگاه کیف و کفش گرفتم با سرمایه پایین (البته زمانی بود که میشد با سرمایه کم هم پیشرفت کرد خیلی راحت) بعد مدتی با ایجاد کردن وجه تمایز و تفاوت نسبت به رقبای اطرافم خیلی خوب تونستم مشتری های زیادی رو جذب کنم حتی یادمه یکروز تمامی جنس های فروشگاهم به فروش رفت بصورت کامل و مجبور شدم تعطیل کنم. چون مکان پرترددی هم بود فروشگاهم(که البته در این مورد پرتردد بودن هم در ادامه بحث حتما توضیح میدم بهتون). بعد مدتی با اینکه درآمد خوبی داشتم ولی حس کردم ظرف من بودن توی اون فروشگاه و فروشندگی نیست.به روحیاتم نمیخوره . حس میکردم انرژی بیشتری دارم و نیاز به کار اکتیوتری دارم تا به قدر تلاشم بتونم درآمد کسب کنم ، نه اینکه بشینم تو فروشگاهم منتظر مشتری..خلاصه تا یه جایی میتونستم با تبلیغات و آوردن مدل های جذاب و نیازشناسی مشتری درآمدم رو بالا ببرم و از اون به بعد بن بست درآمدی محسوب میشد برام.تعطیل کردم فروشگاهم رو و با شرایط خیلی سخت شروع به کار تولید کردم تولید ساک دستی تبلیغاتی پارچه ای بجای نایلون و پلاستیک ها و بازار هدفم رو هم در درجه اول فروشگاه ها و بوتیک ها در نظر گرفتم ، طبیعتا هیچ سررشته ای هم توی این کار نداشتم نه تولید و نه چاپ روش..و در اون زمان هم ارتباطات و فضای مجازی خیلی قدرت کمتری داشت و نمیشد چیزی یاد گرفت از فضای مجازی و آموزش ها خیلی محدود بود، تنها چیزی که برام اهمیت و جذابیت داشت "بازار مصرف عمومی" و بزرگ تولیدم بود.و اینکه داشتم یک کالای مصرفی تولید میکردم که نیاز دائم بازار بود و جایگزین نایلون و پلاستیک بود و عمر بیشتری داشت و یک کالای لوکس تر نسبت به چیزی که تو بازار هست با مزایای بیشتر محسوب میشد و فکر میکردم راحت میتونم مشتریم رو متقاعد به خریدش کنم. با تمام سختی هاش و ندونم کاری ها برام جذابیت داشت چون همیشه یه چیزی داشت که ذهنمو مشغول کنه و همیشه یه چیزی لنگ بود تو کار که بخام براش بدوم و برطرفش کنم و این تلاش به روحیات من میخورد.. (ادامه داستان کاریم رو تو بخش های جلوتر میگم براتون با توجه به تیتر موضوع،که بتونید خوب تحلیل کنید و نتیجه بگیرید)

2.روابط عمومی برای رشد شغلی:

پیشنهاد شغل

یکی از مسائل خیلی مهمی که باید در نظر بگیرید برای انتخاب شغل این میتونه باشه که اون شغل چقد به روابط عمومی بالا نیاز داره؟ آیا تو وجود خودتون اینو میبینید که اگر روابط عمومی بالایی ندارید یا خجالت میکشید از صحبت کردن و جسارت زیادی تو ارتباط برقرار کردن ندارید که تقویت کنید روابط عمومی تون رو؟! مطمئنا وقتی کارتون پا بگیره تقویت میشه این مورد ولی قطعا برای پاگرفتن و پیشرفت نیاز به روابط عمومی بالا و جسارت حرف زدن و ارتباط گرفتن دارید.

حالا اگه تو این مورد ضعف دارید چیکار میتونید بکنید؟ جواب اینه که میتونید دنبال یه شریک کاری مناسب بگردید که بتونه مکمل شما باشه برای روابط عمومیتون.مثلا اگر کار تولیدی انجام میدید وظیفه فروش رو به شریکتون بسپارید.تابتونید مکمل هم باشید (البته باید این توان روابط عمومی بالا رو تو وجودش ببینید تا بهش پیشنهاد کار بدید)                                   

3.شریک کاری در شغلی که میخواهید انتخاب کنید:

یکی از مسائل مهم دیگه برای راه اندازی شغل میتونه شریک کاری باشه ، گرچه شاید اولین چیزی که به ذهنتون برسه این ضرب المثله:شریک اگه خوب بود خدا بای خودش میگرفت! ولی تو دنیای کسب و کار امروز شریک کاری خیلی مهمه تا بشه تقسیم کار کرد و مواقعی که انرژی تو کار کم میشه نفر دیگه بتونه ساپورت کنه و کار تعطیل نشه.همیشه همپای خوب لازمه برای هر کاری و ماساله مهمش اینه که مکمل هم باشید مثل همین مثال روابط عمومی که تو پاراگراف قبل توضیح دادم . یکی از آسیبهای بزرگ انتخاب شریک کاری اینه که افراد صرفا شریک رو به دلیل دوست بودن و نسبت داشتن انتخاب میکنن که این خوبه ولی کافی نیست و این ماساله باعث میشه دو مورد "مکمل هم بودن" و "شفاف سازی" صورت نگیره بخاطر رودربایستی که تو اطرافیان نزدیک ممکنه رخ بده تا نتونن شفاف سازی کنن مثلا میزان سرمایه آورده شده. تقسیم کار. تقسیم سود کارو... از مسائل مهم دیگه که خیلی باید با دقت تو انتخاب شریک کاری بهش توجه بشه اعتقادات،وضعیت تاهل، اخلاقیات و نحوه خرج کردن هست.

4.نیاز سنجی و اشباع بودن یا نبودن شغل:

در کل خودم اعتقادی به اشباع بودن یا نبودن کار ندارم چون بنظرم همه کارها اشباع شده هستند و رقیب زیادی دارید توی اون کار قطعا فقط تو بعضی موارد درجه پایینتر یا بالاتر داره این مورد. پس با این حال چیکار باید کرد؟ میتونید رقباتون رو ببینید و خدماتشون رو آنالیز کنید و خودتون رو جای مشتری بزارید چرا بین شمایی که سابقه کمتری دارید تو کار و رقیبتون که سابقه بالاتری داره شمارو باید انتخاب کنه؟! جواب این چرا رو باید با خدمات بهتر بسازید برای مشتری که دلیل خوبی برای رخید از شما داشته باشه و شما حرفه ای تر باشید.

در مورد نیاز سنجی هم گاها طبق جغرافیایی و مکان و شهری که شما میخواید تو اون منطقه شغلی رو راه اندازی کنید طبق محصولات و خدمات اون منطقه مثلا محصول کشاورزی اون منطقه، یا دانشگاهی بودن اون منطقه، یا صنعتی بودن اون منطقه نیاز های مکملی بوجود میاد. مثلا برای کشاورزی بودن اون منطقه میتونید روی ادوات کشاورزی و سموم و کود.. فکر کنید، یا برای صنعتی بودن منطقه میتونید روی تامین وعده های غذایی اون منطقه فکر کنید و یا دانشگاهی بودن منطقه میتونید روی چاپ و تکثیر فکر کنید.. نیاز های مکمل شانس زیادی برای موفقیت دارند قطعا چون تو بستر مصرف قرار میگیرن براحتی. البته نیاز سنجی رو فقط به محدوده جغرافیایی و منطقه ای نمیشه محدود کرد و طبق سرمایه و توان کاری میشه در ابعاد وسیعتر این نحوه از آنالیز رو بکار گرفت

5.آنالیز رقبای کاری:

انتخاب شغل

رقبای کاری من در چه حالی هستند؟! وضعیت خوبی دارند با این شرایط فعلی؟! مشکلات و نیازهاشون الان چیه؟ چه مزیتی هایی نسبت به من دارند؟! من چه مزیت هایی میتونم نسبت به اونها داشته باشم اگه کارم رو شروع کنم؟ چه روند کاری ای دارند؟(مثلا در بخش تولید بصورت سنتی تولید میکنند محصولی رو یا با ماشین آلات پیشرفته کار میکنند؟ آیا من توان رقابت در این زمینه رو در ابتدای کار دارم با اونها؟) چگونه تامین منابع و مواد برای تولید میکنند؟ نحوه فروش اونها چطوریه؟!

بنظر سوالات بالا خودش خیلی مفصل بود! بهتره که بررسی بشن و نمره بدید به خودتون تو این موارد و بتونید نقشه بهتر بودن رو بکشید

6.بررسی صفرتا صدی روند انتخاب شغل :

افراد زیادی رو دیدم که خیلی جو زده سرمایه خودشون رو خیلی شتاب زده برای ایجاد شغل از دست میدن چون هیچوقت کل مسیر کاریشون رو قبل تصمیم به شروع یک دور بررسی نمیکنن.و گاها حتی نمیتونن اون کار رو شروع کنن.. منظورم از بررسی کردن همین مواردیه که تا الان توضیح دادم. کاری که میخواید شروع کنید چه آموزشی چه تولیدی و.. میتونید یک دور بررسیش کنید کامل. برای مثال یک کار تولیدی رو من در نظر میگیرم. خب چه فاکتور هایی داره شروع یک کار تولیدی؟! محل کار،لوازم و ماشین الات تولید،مواد اولیه،نیروی کار،علم تولید با کیفیت،خدمات تکمیلی،فروش یا پخش.. حالا مثلا تصور کنید تمامی این مراحل رو بررسی کردید و مشکلی نداشتید فقط مواد اولیه کارتون تامینش از یه استان دور هست که هزینه بار و حمل و نقلش ممکنه سنگین باشه پس باید یک نمره ای به این مورد بدید تو ذهنتون و یا کارتون اگر به پخش احتیاج داره نیاز به وسیله نقلیه داره . باید این رو در نظر بگیرید

7.آزمایش تولید و فروش واسطه ای در ابعاد کوچکتر:

برای اینکه کار رو بتونید تست کنید میتونید در ابعاد کوچکتر تولید کنید یا فروشش رو انجام بدید تا با مشکلات احتمالی در ابعاد کوچکتر اشنا بشید و جلوی ضررهای بزرگتر گرفته بشه و اقدامات در مقیاس بزرگتر با اطمینان بیشتر و صحیح تر انجام بگیره و یا اگر ممکن نیست در تولید این کار رو انجام بدید از لحاظ سیستماتیک میتونید فقط بصورت واسطه ای محصول رو از رقباتون تهیه کنید و مدتی فقط فروش اون رو انجام بدید و حداقل از بازار فروش و نحوه فروش اون کالا و نیاز بازار و نحوه تسویه حساب آشنا بشید

دانلود فایل پی دی اف پرسش و پاسخ راه اندازی کارگاه چاپ سیلک

 

 

1.چاپ سیلک چیه و چه کاربردی داره؟

چاپ سیلک یک نوع چاپ بوسیله شابلون هست که کاربرد زیادی داره و روی سطوح صافی و برش خورده ای که امکان چاپ دیجیتال یا روشهای چاپ خیلی پرتیراژ وجود نداره میشه چاپ زد. مثل نایلون فروشگاهی ، ساک دستی، انواع مقوا و جعبه مثل جعبه کفش ،جعبه پیتزا،جعبه و کارتن انواع محصولات صنعتی و کارخونه ها ، هدایای تبلیغاتی مث آفتابگیر خودرو،تقویم،سر رسید، انواع گونی های محصولات کشاورزی و صنعتی مث گونی برنج و کیسه های مواد صنعتی، روی چرم،روی کارتن پلاست ، قطعات پلاستیکی فلزی و صنعتی، شیشه و...

چاپ سیلک

2.برای راه اندازی کارگاه چاپ سیلک چه چیزهایی نیاز داریم؟

سوالی که خیلی ها میپرسند.

برای راه اندازی یک کارگاه چاپ سیلک بصورت کامل شما در واقع نیاز به:

1.دستگاه چاپ سیلک: دستگاه چاپ برای چاپ روی اجسام بکار میرود . که در چند مدل و چند سایز تولید میشود

دستگاه چاپ سیلک

2.دستگاه خشک کن: دستگاه خشک کن یا درایر برای خشک کردن سطح چاپ شده (اگر دستگاه خشک کن نداشته باشید باید جنس مورد نظر را پهن کرده یا آویزان کنید تا بصورت طبیعی با زمان بیشتر خشک شود.)خشک کن ها بصورت برقی و گازی در چند سایز موجود میباشند. داشتن خشک کن الزامی نیست ولی اگر داشته باشید کار با سرعت بیشتر و راحت تر و با نیروی کار کمتر انجام میشود.

دستگاه خشک کن

3.کمپرسور باد:کمپرسور باد برای تامین هوای مورد نظر جکهای پنوماتیک دستگاه چاپ میباشد که نمونه آن را در پنچرگیری ها شاید دیده باشید (درصورتی که دستگاه اتوماتیک داشته باشید)

کمپرسور باد

4.میزنور و لوازم چاپ :میز نور برای ظاهر کردن و ساخت شابلون میباشد. که پرسنل تک پک شما را راهنمایی میکنند تا بصورت خیلی ساده و کم هزینه خودتان آن را بسازید و از هزینه بالا برای خرید آن بپرهیزید. و لوازم چاپ رنگ چاپ ،لاک حساس ، توری یا مش ساخت شابلون،حلال و.. میباشد.

لوازم چاپ سیلک

3.چه فضایی برای راه اندازی کارگاه چاپ سیلک نیاز داریم؟ آیا در خانه میتوانم این کار را انجام دهم؟

میزان فضای مورد نیاز برای این کار بستگی به دستگاه های انتخابی شما دارد چون سایز دستگاه ها و خشک کن ها متفاوت میباشد . حداقل فضای 20متری برای اینکار احتیاج دارید

سایز فضای دستگاه چاپ سیلک دستی: 85در 65سانت میباشد .

دستگاه چاپ سیلک دستی

سایز فضای دستگاه چاپ سیلک M400 : 60در 70سانت میباشد .

دستگاه چاپ سیلک m400

سایز فضای دستگاه چاپ سیلک T1400 : 95در 115سانت میباشد .

دستگاه چاپ سیلک t1400

سایز فضای دستگاه چاپ سیلک W400 : 70در 120سانت میباشد .

دستگاه چاپ سیلک w400

سایز فضای دستگاه چاپ سیلک نوار نقاله ای : 200در 135سانت میباشد .

دستگاه چاپ سیلک نوار نقاله ای

سایز فضای دستگاه خشک کن برقی :A50250در70سانت میباشد .

خشک کن برقی چاپ سیلک

سایز فضای دستگاه خشک کن برقی : B50400در 100 سانت میباشد .

درایر برقی

سایز فضای دستگاه خشک کن گازی :400در100سانت میباشد .

خشک کن گازی

سایز کمپرسور باید هم بسته به نوع کمپرسور خوابیده یا ایستاده حدود 1.5 در نظر بگیرید.

4.میزان سرمایه مورد نیاز برا این کار چقدر است؟

برای راه اندازای کارگاه چاپ سیلک بسته به میزان سرمایه دستگاه های پیشنهادی متفاوت میباشد و قیمت دستگاه ها نیز طبق امکانات آنها متفاوت است.

پایین ترین حالت راه اندازی خرید فقط دستگاه چاپ سیلک دستی هست که قیمت آن 2.5میلیون تومان میباشد و با خرید 1میلیون تومن هم لوازم چاپ میتوانید راه اندازی کنید. حالا اگر بخواهید خشک کن هم در کنار آن داشته باشید میتوانید خشک کن مدل A50 که قیمت آن 8میلیون تومان است را تهیه کنید. تا یک ست کامل داشته باشید

اگر دستگاه چاپ سیلک بصورت اتوماتیک میخواهید تا کار چاپ شما بصورت آسانتر و با سرعت بیشتر و با خستگی کمتر انجام شود میتوانید از مدل های M400 ، T1400 ، W400 ، و T1800نوار نقاله ای استفاده کنید که قیمت آنها حدودا از 12میلیون ،14میلیون ،15میلیون و 18میلیون میباشد و خشک کن های ست برای آنها میتواند از مدلهای برقی 8میلیون تومان ،10میلیون تومان و خشک کن گازی کم مصرف 17میلیون تومان میباشد

برای دریافت قیمت روز میتوانید با شماره 09120721544 تماس بگیرید یا در تلگرام پیام بگذارید.

 

5.آیا دستگاه گارانتی دارد؟درصورتی خراب شدن دستگاه چه کار باید بکنیم؟

کلیه قطعات الکترونیکی دستگاه از شرکت های معتبر بوده و داخل ایران نمایندگی دارند و پشتیبانی میشوند.دستگاه آسان تعمیر بود و درصورت پیش آمدن مشکل لازم نیست برای رفت آمد تکنسین هزینه ای پرداخت کنید بصورت تلفنی و مجازی دستگاه بکمک تکنسین ما بدون هزینه عیب یابی میشود و راهنمایی لازم برای تنظیم و تعمیر به شما داده میشود تا هم سرعت کار شما افزایش پیدا کند و هم از هزینه اضافی توسط شما جلوگیری بعمل آید.

 

6.روی چه چیزهایی میتوان با چاپ سیلک چاپ زد؟

شاید جواب به این ماساله از شمارش خارج باشد در واقع چاپ سیلک با مشاغل زیادی در ارتباط میباشد و روی اجسام و قطعات زیادی میتوان چاپ زد. اجسامی نظیر نایلون و نایلکس های فروشگاهی که مصرف بسیار زیادی دارند،ساک دستی پارچه ای،انواع مقوا و جعبه و کارتن مثل جعبه کفش جعبه فست فود ،انواع کارتن های بسته بندی محصولات و قطعات که کارخانه جات و کارگاه های تولیدی استفاده میکنند،انواع هدایای تبلیغاتی نظیر آفتاب گیر خودرو،تقویم و سر رسید، درب ظروف غذای یک بار مصرف،انواع گونی محصولات کشاورزی و خشک بار نظیر گونی برنج گونی آرد گونی انواع حبوبات و.. قطعات صنعتی و پلاستیکی و فلزی ، انواع شیشه ، چرم،کارتن پلاست و...

7.درآمد کار چاپ سیلک چگونه است؟

سوالی که خیلی پرتکرار هست و زیاد تو طول دوران کاری فروش و راه اندازی کارگاه های چاپ سیلک شنیدم همین سواله که درآمده چاپ سیلک چقدره؟ ماهی چند میلیون در میارم؟ حدودا چقد میتونم در بیارم هر ماه؟

درواقع درآمد هیچ کاری تو هیچ شغل آزادی قابل پیش بینی نیست و همچیز به تلاش خودتون بستگی داره. میتونید دستگاه بخرید و کارگاه چاپ راه بندازید و سراغ هیچ کار و مشتری ای نرید و ارتباط برقرار نکنید و به طبع هیچ درآمدی هم نداشته باشید. میتونید 24ساعت هم با معرفی محصول و بازاریابی تون دستگاه رو روشن نگه دارید و کار بکشید ازش. حالا مزیت چاپ سیلک چیه تو این ماساله نسبت به مشاغل دیگه؟ خوبی و مزیت چاپ سیلک اینه که با خیلی از مشاغل در ارتباطه همونطور که تو سوال قبلی جواب دادم خیلی موارد زیادی هست که میشه روش چاپ زد و همشون هم اکثرا مصرفی هستن و مشتری دائما سفارشش رو تمدید میکنه. پس اگه خوب کار کنید هیچوقت ارتباطتون با مشتری قطع نمیشه و فقط مشتری جدید به لیست مشتری هاتون اضافه میشه. علاوه بر این قضیه میتونید مواد اولیه چاپ مشتری رو هم از تولید کننده تهیه کنید با قیمت پایینتر و روی اون جنس هم سود کنید بطور مثال مشتری به شما سفارش نایلون داده میتونید نایلون خریداری کنید با قیمت همکاری مثلا کیلویی 10هزارتومن و کیلویی 12هزارتومن حساب کنید و هزینه چاپ و شابلون رو هم جدا محاسبه کنید.

 

8.آیا چاپ سیلک بو و سر و صدا داره ؟

در مورد صدای دستگاه چاپ سیلک: سر و صدای خاصی نداره و کمتر از چرخ خیاطی صنعتی صدا دارد. ولی کمپرسور بادی که برای دستگاه تهیه میکنید در زمانی که اتومات میکند و روشن میشود بسته به نوع کمپرسور صدایی مانند صدای موتور سیکلت را دارد و بعد از پر کردن مخزن از هوای فشرده باز خاموش میشود. اگر برای شما این صدا مشکل ساز است میتوانید توسط چوب و عایق صوتی یک باکس صدا خفه کن برای کمپرسور باد خود با هزینه پایین بسازید.

در مورد بوی دستگاه چاپ سیلک:

در مورد بوی رنگ دستگاه چاپ سیلک باید خدمت شما عرض کنم که برای چاپ روی جنس های مختلف از رنگهای مختلفی استفاده میشه و حلال های رنگهای مختلف میتونن بودار و بدون بو باشند. مثلا رنگ پی وی سی که برای چاپ نایلون استفاده میشه از حلال ریتاردر برای شل کردن رنگش استفاده میشه که بوی خاصی داره با توجه به کیفیت رنگ و ریتاردر با هزینه بالاتر میشه رنگ و حلال بدون بود خریداری کرد. رنگهای پایه آب معمولا بدون بو هستن که بیشتر روی پارچه و کارتن مورد مصرف قرار میگیرند. رنگهای پلی اتیلن ، پیگمنت ، پلاستیزول، دیو، مارابو ، لاتکس، برداشت،انواع بیس ها.. مطمئنا حلال های مخصوص به خود را دارند که بعضی بوی خاصی دارند و بعضی بدون بو هستند. در ضمن هیچوقت گذاشت یک فن جهت تهویه هوای مناسب را در کارگاه چاپ سیلک خود فراموش نکنید.

9.آیا روی لباس هم میتونیم چاپ بزنیم ؟

دستگاه چاپ سیلک در واقع وظیفه کشیدن اسکوجی و انتقاله رنگ و برگرداندن رنگ توسط کاردک برای چاپ بعدی را دارد. پس با این اوصاف روی همه سطوح صاف با توجه به شرایط مدیای چاپی خود میتواندی چاپ بزنید.

ولی باید توجه کنید هر کار احتیاج به تخصص خود را دارد و فقط صرف داشتن دستگاه چاپ سیلک نمیتوانید بدون داشتن علم و تجربه این کار چاپ مناسب و قابل رقابتی بگیرید.چاپ روی انواع سطوح مثل نایلون نایلکس مقوا کارتن ،چوب،کارتن پلاست ،شیشه،تقویم و سر رسید،گونی و.. به راحتی با چند بار تمرین امکانپذیر است. چاپ لباس به دلیل حساسیت بالا و داشتن شرایط مختلف مثلا در نظر گرفتن نوع پارچه،رنگ مناسب برای آن نوع از پارچه،زیر سازی مناسب،خشک کردن با درایر مناسب احتیاج به علم و تجربه خود را دارد که افراد مبتدی که تازه شروع به کار میکنند میتوانند از سطوح آسانتر شروع به کار کنند و به مرور با بدست آوردن تجربه به چاپ لباس نیز مشغول شوند.

10.حتما باید دستگاه خشک کن هم بگیریم؟ اگر خشک کن نداشته باشیم میتونیم کار کنیم؟

نه حتما نباید خشک کن بگیرید! ولی توجه کنید بدون خشک کن چه اقداماتی باید انجام دهید برای خشک کردن یک تیراژ بالای چاپ؟ یا باید فضای اتاق مناسبی داشته باشید که بتوانید طناب کشی کنید.یا باید اجناس روی طبقات خشک کن دستی یا میز پهن شود. که این ماساله دو عیب اساسی دارد اول اینکه زمان زیادی برای خشک شدن جنس چاپی به هدر میرود. دوم اینکه یک نیروی کار اضافه لازم دارید که جنس چاپی را گرفته و پهن کند. در هر صورت اگر در ابتدای کار توان خرید خشک کن را ندارید میتوانید از این روش ها استفاده کنید . ولی اگر خشک کن ریلی داشته باشید میتوانید بعد از چاپ مدیای خود را بر روی نوار نقاله دستگاه خشک کن بگذارید تا خشک کن آنرا به داخل مخزن بکشد و بعد از خشک کردن از طرف دیگر آن را به خارج از دستگاه هدایت کند.

11.چه کمپرسور باید برای دستگاه های چاپ سیلک اتوماتیک احتیاج هست؟

کمپرسور یا پمپ باد مناسب برای دستگاه چاپ سیلک های شرکت تک پک میتواند ۱۵۰تا ۲۵۰ لیتری با قدرت ۶بار باشد . هرچه میزان لیتر کمپرسور بیشتر باشد یا مخزن بزرگتری داشته باشد دیرتر اتومات میزند و روشن میشود و شروع به پر کردن مجدد پمپ میکند. کمپرسور های باد در دو مدل ایستاده و خوابیده در بازار عرضه میشود که با توجه به میزان فضای کار شما میتوانید هرکدام از آنها را انتخاب کنید. کمپرسور های ایستاده فضای کمتری اشغال میکنند.

12.چطور میتونم مشتری جذب کنم؟

جذب مشتری درواقع بستگی به این داره که شما در چه شاخه ای بخواید فعالیت کنید و روی چه چیزی بخواید چاپ بزنید

بطور مثال اگه شما بخواید روی اقلام تبلیغاتی چاپ بزنید هم میتونید بصورت مستقیم با مشتری در تماس باشید و هم از شرکت های تبلیغاتی سفارش کار مشتری هاشون رو بگیرید.

در هر صورت بهتره شما یک البوم از نمونه محصولات چاپی رو داشته باشید

بزارید براتون مثال بزنم

شما میتونید تامین کننده های لوازم چاپ رو پیدا کنید و ازشون نمونه کار بگیرید

مثلا تولید کننده نایلون و نایلکس

تولید کننده ساک دستی پارچه ای

تولید کننده انوع جعبه و کارتون نظیر جعبه های فست فود جعبه کفش کارتن های بسته بندی و..

تولید کننده انوع هدایای تبلیغاتی نظیر تقویم و سر رسید. انواع جلد مدارک. آفتابگیر خودرو و..

تولید کننده انواع کیسه و گونی نظیر گونی های پلی پروپلن و کیسه های پارچه ای برای بسته بندی برنج و انواع خشکبار و مواد صنعتی و غذایی..

و...

این نمونه کارهاتون رو میتونید به مشتری هاتون نشون بدید و ازشون سفارش کار بگیرید

و از تامین کننده خرید کنید مقدار مورد نیاز مشتری تون رو و روش چاپ بزنید و به مشتری تحویل بدید

هم میتونید از تامین کنندتون تخفیف و درصد همکاری بگیرید و روی جنس سود داشته باشید و هم روی هزینه چاپ و شابلون سود کنید فقط روی این ماساله توجه کنید که اول:

مشتری رو متقاعد کنید ک روی تیراژ بیشتر خرید کنه ازتون تا وقتی ک میزارید برای کار سود بیشتری داشته باشه براتون.

و دوم: وقتی تازه وارد بازار کار میشید حتما باید یه تفاوتی با رقباتون داشته باشید که مشتری شمارو انتخاب کنه بطور مثال

یا میتونید نوآوری توی کار داشته باشید و محصولات جدید رونمایی کنید

یا میتونید با قیمت مناسب کار کنید

یا میتونید تحویل در محل به مشتری بدید و..

13.برق مصرفی دستگاه چاپ چقدره؟

دستگاه های چاپ سیلک اتوماتیک کمتر از ۵آمپر مصرف برق دارن و خیلی کم مصرف هستند چون بیشتر از نیروی پنوماتیک جک های بادی دستگاه استفاده میشه و تنها مصرف برق دستگاه قسمت مین برد دستگاه و پی ال سی و موتور دستگاه در مدل های کاملا تکمیل هست.

14.برق مصرفی دستگاه های خشک کن چقدره؟

میزان مصرف خشک کن های گازی و برقی:

خشک کن چاپ سیلک مدل A50:

دارای ۸المنت ۵۰۰وات میباشد که با مصرف موتور دستگاه و اینورتر و فن در بیشترین حالت ۱۸ آمپر مصرف برق دارد

البته دستگاه دارای ترموستات کنترل حرارت میباشد که دمای بیشتر از حد مجاز برای خشک

کردن تولید نمیکند و با اتومات زدن المنت ها خودکار خاموش و روشن میشوند و از مصرف فول جلوگیری میکند.

خشک کن چاپ سیلک مدل B50:

این خشک کن چاپ در طول ۴متر تولید میشود و تمامی مشخصه های خشک کن A50 را دارا میباشد ولی قدرت المنتهای ان بالاتر است و در بیشترین حالا ۲۳امپر مصرف برق دارد که با توجه به توضیحات بالا و با توجه به امکانات کنترلی دستگاه قابلیت اقتصادی کردن مصرف نیز وجود دارد

 

 

15.گاز مصرفی دستگاه خشکن گازی چقدره؟

خشک کن گازی C50:

بصرفه ترین خشک کن و درایر از لحاظ مصرف خشک کن مدلC50 گازی میباشد که از یک نوع مشعل خاص کم مصرف بهره میبرد و مصرف ساعتی آن حدود ۱۵۰ تا ۲۰۰ تومان فقط میباشد

و حدود ۳امپر هم مصرف برق برای موتور و فن و کنترل اینورتر دستگاه دارد. یعنی یک روز کاری با ده ساعت کار کمتر از ۴هزارتومن مصرف دارد

 

16.آیا دستگاه رو نصب میکنید در محل ما؟

دستگاه های چاپ سیلک و خشک کن احتیاجی به نصب ندارند و بصورت آماده با وصل کردن به برق و کمپرسور باد به راحتی کار میکنند . هنگام تحویل دستگاه به شما آموزش کامل نحوه استفاده داده میشود و از پرداخت هزینه اضافی برای هزینه نصب و ایاب ذهاب تکنسین جلوگیری بعمل می آید و مشکلات زمانبر بودن ارسال تکنسین برای نصب و راه اندازی را دیگر ندارید.

17.زمان تحویل دستگاه چند روزه است؟

از مزیت های خیلی قابل توجه شرکت تک پک این است که دستگاه های چاپ سیلک شرکت ما معمولا بصورت آماده موجود میباشد و پای معامله به مشتری تحویل داده میشود و هزینه ای بابت بیعانه دریافت نمیشود و وعده زمان ساخت طولانی داده نمیشود . توجه کنید که این مساله در هر خریدی از ماشین سازی ها بسیار مهم میباشد و معمولا ماشین سازی ها بعلت تامین قطعات بدقول هستند و بسیار دیده ایم که سر این ماساله خیلی از مشتریان ما در خرید قبلی خود به مشکل خورده اند!

18. آیا توی شهر های کوچیک کارایی داره دستگاه چاپ سیلک؟

دستگاه چاپ سیلک با توجه به این که روی اجسام مختلف قابلیت چاپ دارد با مشاغل زیادی که اکثرا مصرفی هستند در ارتباط هست . اگر شما در شهر کوچکی زندگی میکنید باتوجه به جمعیت و و پتانسیل های جغرافیایی میتوانید تصمیم به خرید بگیرید

حالا منظور از جمعیت و پتانسیل های جغرافیایی چه چیزی هست؟ با توجه به میزان جمعیت،فرصت های شغلی بیشتری در هر شهر ایجاد میشود بطور مثال هرچقدر جمعیت یک شهر بیشتر باشد شغلهای بیشتری ایجاد شده و احساس نیاز بیشتری به هرگونه از خدمات میشود که چاپ هم یکی از خدمات میباشد مثلا فروشگاه های بیشتر یا کارگاه های صنعتی بیشتر نیاز بیشتری در بازار برای بحث بسته بندی نظیر نایلون نایلکس ، گونی ،جعبه و کارتن ،قطعات و هدایای تبلیغاتی را دارند.

شما با توجه به درنظر گرفتن پتانسیل های جغرافیایی یک شهر مثلا محصولات کشاورزی مثل برنج یا انواع خشکبار میتوانید احتیاجات به گونی و نایلون و کارتن و بسته بندی و چاپ روی آن را در نظر بگیرید و بعنوان بازار هدف روی آن تمرکز کنید. و یا انواع محصولات صنعتی مثل سیمان گچ و هرگونه محصول دیگری..

- با توجه به مسافت شهرهای اطراف شما میتوانید روی بازارهای مصرف شهرهای اطراف هم کار کنید که این ماساله میتواند به رشد کسب و کار شما کمک زیادی کند.

 

19.دستگاه چاپ سیلک چند رنگ چاپ میزند؟

دستگاه های چاپ سیلک بصورت پایلوت هر شابلون یک چاپ میزند و دستگاه های تک شابلون چند رنگ چاپ را بصورت تفکیکی و جدا از هم در چند دور مجزای چاپ میزند بعد از خشک شدن هر رنگ میزنند

نکته ی حائز اهمیتی که باید در این مورد در نظر گرفت این است که عمده سفارشات چاپ در بازار بصورت تک رنگ میباشد. چون در چاپ سیلک هزینه هر رنگ چاپ و شابلون آن بصورت مجزا از مشتری دریافت میشود و مشتری باید برای دو یا سه رنگ چاپ هزینه دو یا سه برابر نسبت به کار تک رنگ بعنوان کارمزد بپردازد که این امر باعث میشود درصد سفارشات چند رنگ پایین بیاید.

20.آیا میشه بعنوان شغل دوم یا پاره وقت کارگاه چاپ سیلک راه اندازی کرد؟

عمل چاپ سیلک بعنوان یک خدمات غیرحضوری است و معمولا فوریت ندارد از این بابت میتوان چاپ سیلک را بعنوان شغل دوم و پاره وقت برگزید که حتی در شب و در تایم های اضافی میتوان آن کار را انجام داد. گرچه شخصاً طبق تجربه فروش طولانی دستگاه های چاپ سیلک و راه اندازی کارگاه های چاپ سیلک در سراسر کشور و حتی صادرات به کشورهای همسایه بر این باور هستم که بعلت رونق این کار و بازار کار گسترده چاپ سیلک ایت شغل بعنوان شغل اصلی محسوب میشود و مشتریانی که بعنوان شغل دوم یا پاره وقت چاپ سیلک را شروع کردند اینکار به شغل اصلی آنها تبدیل شد و کارگاه چاپ خود را گسترش دادند.

21. چطور طرح رو میدیم برای چاپ به کامپیوتر وصل میشه؟

یکی دیگه از سوالای پرتکرار از طرف مشتری هایی که با روند چاپ سیلک آشنایی ندارن اینه که چطور طرح چاپ رو به دستگاه چاپ سیلک میدیم؟ آیا به کامیپوتر وصل میشه؟ یا پورت USB داره برای وصل کردن فلش؟

در پاسخ به این سوال باید بگم که هیچکدوم از اینها

در واقع شما باید طرح چاپتون رو بصورت تک رنگ و مشکی روی کاغذ پرینت بگیرید و بعد از اون به کمک میز نور و لوازم ساخت شابلون یک کلیشه ظاهر کنید و اون کلیشه رو به دستگاه چاپ ببندید و رنگ داخلش بریزید و به دستگاه فرمان چاپ بدید.که تمامی این مراحل هنگام تحویل دستگاه به شما آموزش داده میشه و مراحل ساده ای داره ساخت شابلون.

22. چقد طول میکشد جنس چاپی در خشک کن خشک شود؟

اگر از خشک کن چاپ سیلک استفاده کنید عملا پا به پای چاپ عمل خشک کردن انجام میشود و با اتمام مرحله چاپ عمل خشک شدن هم به اتمام میرسد و جنس چاپی آماده تحویلب ه مشتری میباشد ولی اگر از خشک کن چاپ استفاده نمیکنید جنس چاپی شما باید روی طناب آویزان شود و با توجه به نوع رنگی که استفاده میکنید از نیم ساعت تا یک روز ممکن است عمل خشک شدن چاپ به طول بینجامد.

-        خشک شدن جنس چاپی در درون خشک کن به چند فاکتور بستگی دارد: 1.جنس رنگ: رنگهای مخصوص چاپ معمولا خشک کردن آنها راحت تر میباشد و رنگهای غیر تخصصی که برای ارزانتر تمام شدن هزینه چاپ استفاده میشود مثل رنگهای روغنی سخت تر خشک میشوند و باید از ترکیب موادی که به خشک کردن آن کمک میکند استفاده کرد 2.میزان سطح چاپ: میزان سطح چاپ در زمان خشک کردن تاثیر دارد

با توجه به دو فاکتور بالا دستگاه های خشک کن شرکت تک پک در مدل هایی با سایز های مختلف و امکانات کنترل سرعت نوار نقاله و کنترل میزان دما و دمندگی داخل مخزن میتواند جنس چاپی شما را خشک کند . باید توجه داشته باشید که جنس چاپی شما چقد تحمل گرما را دارد؟و در حین خشک شدن اگر رنگ دیر خشکی استفاده میکنید نسوزد با توجه به کنترل میزان دما و سرعت نوار نقاله و. که با راهنمایی تکنسین های مجموعه تک پک میتوانید خشک کن مناسب را برای خود انتخاب کنید.

23.دستگاه های چاپ سیلک و خشک کن بصورت سفارشی در سایز های خاص آیا ساخته میشود؟

شرکت تولید چاپ تک پک سازنده مستقیم ماشین آلات چاپ سیلک و خشک کن و برش پارچه میباشد که درصورت احتیاج به ماشین الات اختصاصی ساخت طبق نیاز مشتری طراحی و برآورد قیمت و تولید میشود.

 

24.چه پرینتی روی کاغذ برای ظهور شابلون چاپ سیلک مناسبه؟

هر چه پرینت شما پررنگ تر باشه ظاهر کردن شابلون راحت تر هست

پیشنهاد ما برای پرینت استفاده از چاپگرهای جوهر افشان هست که جوهر مایع دارن و خیلی خوب به خورد کاغذ میره رنگ و از پشت کاغذ هم حتی طرح چاپ شده مشخص هست. هم از کاغذ معمولی و هم از کاغذ کالک هم که نور رو بهتر از خودش عبور میده و شفافتر هست میشه برای این پرینت استفاده کرد

25.آیا شما میز نور هم دارید برای ساخت شابلون؟

خیر. ما میز نور برای فروش نداریم

معمولا میز نور های آماده تو بازار قیمت بالایی دارند

ما میتونم شمارو راهنمایی کنیم که خیلی ساده خودتون یک میز نور با هزینه خیلی پایین و کاراتر و بهتر بسازید و از هزینه غیرضروری برای راه اندازی کارگاه چاپ شما جلوگیری بشه.

میز نور چاپ سیلک

26.شما رنگ و توری و لاک حساس و لوازم چاپ هم دارید؟

خیر ما لوازم چاپ و رنگ و شابلون سازی نداریم.

شرکت تولید چاپ تک پک در هیچ زمینه ای بصورت واسطه ای فروش نداره

انواع ماشین آلات چاپ سیلک و خشک کن ، ساک دستی تبلیغاتی پارچه ای ، و نایلون نایلکس تولید مستقیم شرکت ما هست که با قیمت خیلی مناسب و پشتیبانی خوب میتونه تقدیم شما مشتریان عزیز بکنه. در مورد خرید رنگ چاپ و لوازم مصرفی چاپ و ساخت شابلون پرسنل ما شمارو راهنمایی میکنند که از کجا بتونید لوازم چاپ رو بصورت مستقیم از سازنده و وارد کننده ملزومات بصورت مستقیم با قیمت مناسب تهیه کنید

لوازم چاپ سیلک

شماره تماس جهت مشاوره بیشتر و دریافت قیمت:09120721544 - 09355306716

کانال تلگرام تک پک:https://telegram.me/takpacki
آدرس پیج اینستا گرام : 

ده فاکتور اساسی برای پرورش شغل برای داشتن درآمد بالا

مقاله در حال تکمیل شدن..

11مهر1397

  • ایجاد شده توسط