توضیحاتی در مورد اسکوئیجی ، کاردک لاستیکی چاپ سیلک، نورد چاپ سیلک:

اسکوئیجی یا کاردک لاستیکی چاپ سیلک و یا نورد برای انتقال رنگ از سطح شابلون به جنس چاپی بکار میرود ، که در قطر ها و عرض های مختلف همراه با درجه سختی های خاص برای کاربرد های مختلف ساخته و استفاده میشوند.

معمولا برای رنگهای چاپ پایه حلالی مث رنگ پی وی سی یا پلی اتیلن که از حلال ریتاردر استفاده میکنند از اسکوئیجی یا کاردک های پلی اورتان استفاده میشود که دارای مقاومت بیشتری میباشند و برای رنگ های پایه آبی و آبشور از اسکوجی های ژلاتینی استفاده میشود.

کاردک چاپ

قطر های اسکوجی های عرض 5سانت معمولا 9یا 10میلیمتر میابشد که در حالت های تک لایه و سه لایه ساخته میشوند که به اسکوجی های سه لایه مدل پرچمی نیز گفته میشود

اسکوجی ها از نظر شکل لبه معمولا در دو نوع مکعبی و نوک تیز یا مثلثی ساخته میشوند که مدل های صاف و مکعبی برای جنس های چاپی فلت مث نایلون نایلکس گونی چرم شیشه پارچه بکار میرود و مدل های اسکوئیچی مثلثی برای چاپ اجسام مدور مثل خودکار بطری و سطل و یا هر سطح مدور دیگری بکار میرود که معمولا عرض این نوع مدل های لب تیز یا مثلثی 2.5سانت میباشد و قطر آنها 6میلیمتر است.

معمولا کارخانه های سازنده اسکوئیجی و نورد چاپ سیلک مشخصاتی را روی لاستیک درج میکنند که این مشخصات عرض لاستیک قزر آن و درجه سختی آن میباشد

که درجه سختی و نرمی معمولا از شماره 50شروع میشود و موارد کاربرد آنها مختلف است . در چاپ سیلک دستی معمولا از درجه سختی 60استفاده میشود و در دستگاه های چاپ سیلک چون فشار بیشتری به لاستیک نبرد وارد میشود از درجه سختی 75 استفاده میشود.

امیدوارم این مقاله مورد توجه شما قرار گرفته باشد

تولید و چاپ تک پک تولید کننده انواع کیسه تبلیغاتی   ، دستگاه چاپ سیلک ، دستگاه خشک کن سیلک

اینماد

image01
Top